Galerija slika

Jules Massenet - Elegie

 Chaos stringOsnovan 2019. godine na principima kaosa u umjetnosti, znanosti i filozofiji, Gudački kvartet Chaos kombinira visoko profinjenu kulturu ansambla i vatrenu vitalnost sa strašću za istraživanjem eksperimentalnih i improvizacijskih pristupa. Sa svojim afinitetom prema prihvaćanju nepredvidljivosti i preuzimanja rizika, članovi ansambla unose jedinstvenu dinamičnost i živost u svoje sviranje s cijelim svemirom zvukova.
Nedavno odabran za BBC Radio 3 New Generation Artist 2023-2025, Chaos String Quartet brzo se etablira na međunarodnoj glazbenoj sceni. Kvartet je nagrađen na najprestižnijim međunarodnim natjecanjima, kao što su ARD (2022.), Bordeaux (2022.), Haydn (2023.) i Bad Tölz (2023.). Dodatni uspjesi uključuju osvajanje 2. nagrade na Budimpeštanskom svjetskom natjecanju Bartók 2021. i Premio V. E. Rimbotti u Italiji.
Gudački kvartet Chaos pozvan je na glazbene festivale kao što su Schwetzingen SWR Festival, Schwarzwald Musikfestival, Mozartfest Würzburg, Les Musicales de Normandie, Festival u Davosu, Festival Ravenna, Festival del Quartetto Firenze, Lockenhaus, Gent Festival van Vlaanderen, Festival Academy Budapest i Heidelberger Streichquartettfest, između ostalih. Godine 2023. ansambl je debitirao na Musikvereinu u Beču i Elbphilharmonie Hamburgu.
Pod mentorstvom prof. Johannesa Meissla u Beču kroz program ECMAster, kvartet je dodatno završio poslijediplomski tečaj na Scuola di Musica di Fiesole s Cuarteto Casals. Ansambl je dobio dodatne važne glazbene impulse umjetnika kao što su Eberhard Feltz, Patrick Jüdt, Rainer Schmidt, Hatto Beyerle, András Keller i Oliver Wille.
Skupina je surađivala s umjetnicima kao što su Nicolas Baldeyrou, Alexander Ullman, Giampaolo Bandini, Avri Levitan, Hyung-ki Joo i Christoph Zimper. Osim toga, Kvartet je imao priliku raditi sa skladateljem Helmutom Lachenmannom na njegovom drugom kvartetu, "Reigen seliger Geister".
Kvartet je član Komornog glazbenog društva "Le Dimore del Quartetto" i odabran je za promotivni program "Novi austrijski zvuk glazbe".
Bas Jongen svira violončelo Hendricka Jacobsa (Amsterdam, 1696.), koje mu je ljubazno posudila Nizozemska zaklada za glazbene instrumente (NMF).

Iz hrvatske vokalne baštine

Nedovoljno zastupljene i s ne pravom zaboravljene brojne opuse iz bogate i vrijedne ostavštine hrvatske glazbene baštine, moguće je jedino ustrajnim zalaganjem na njihovu promoviranju, spasiti iz zaborava. Stoga sa zadovoljstvom ugošćujemo glazbenike koji na svojim nastupima rado izvode i skladbe iz hrvatske baštine.

     Ravnateljica

Partneri

logo grad rovinj logo maistra logo tz-rovinj pou logo